Wirtualne biuro a dotacja z PUP – jak to wygląda w praktyce?

 Dla kogo jest dotacja z urzędu pracy i jaką kwotę można otrzymać?

O środki na podjęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy może ubiegać się konkretna grupa osób – mowa tu o osobach bezrobotnych, które są zarejestrowane w urzędzie pracy. Aby otrzymać pieniądze na założenie zakładu fryzjerskiego, agencji reklamowej, zakładu wulkanizacyjnego czy restauracji, konieczne jest jednak spełnienie dodatkowych warunków. Mogą one dotyczyć m.in.:

    • Wieku osób zainteresowanych skorzystaniem z dotacji. Środki mogą być przeznaczone na wsparcie młodych bezrobotnych, np. w wieku 18-29 lat.
    • Maksymalnej kwoty, jaką osoba bezrobotna może otrzymać. Najczęściej wysokość dotacji nie może przekroczyć 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Przyznanie dotacji jest uzależnione także od tego, czy potencjalny przedsiębiorca przedstawi biznesplan. Ten dokument jest jednym z kluczowych kryteriów w procedurze wyłaniania osób, które otrzymają dofinansowanie.

Dotacja z urzędu pracy a rejestracja firmy pod adresem wirtualnego biura

Jesteś już zorientowany w procedurze przyznawania dotacji przez urząd pracy, ale obawiasz się, że Twój wniosek zostanie odrzucony z powodu zarejestrowania firmy pod adresem wirtualnego biura? To problem, przed którym staje wiele młodych osób. Jeżeli nie posiadasz własnego mieszkania, to możesz mieć trudności z pozyskaniem zgody właściciela, aby pod jego adresem zarejestrować działalność. Jak rozwiązać taką sytuację?

Najprościej będzie, jeżeli zgłosisz dwa adresy – rejestracyjny i prowadzenia działalności gospodarczej. Pod tym pierwszym możesz zarejestrować firmę, z kolei jako adres prowadzenia działalności zgłoś adres, pod którym zamieszkujesz. Po załatwieniu wszystkich formalności pozostanie Ci jedynie zaktualizować dane adresowe.

Pamiętaj, że biuro wirtualne nie musi oferować jedynie adresu do prowadzenia działalności. Dla przykładu Biuro Hello zapewnia także dostęp do biura na godziny – gabinetu i sali konferencyjnej.
Zakładasz lub kupujesz gotową spółkę? Dowiedz się, czy wirtualne biuro jest też dla spółki?

Jak wybrać wirtualne biuro – poznaj 3 najważniejsze wskazówki

Jeżeli już wiesz, jak rozwiązać kwestię dotacji z urzędu pracy i rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura, to pozostaje jeszcze wybrać najlepsze biuro wirtualne. Oto 3 najważniejsze rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

    • Zakres oferty. Wybierz biuro, które zapewni Ci więcej niż tylko adres dla Twojej działalności – np. obsługę korespondencji czy usługi sekretarki.
    • Możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Dobrym przykładem są usługi księgowe. Wybierając profesjonalne biuro rachunkowe, zyskasz czas na rozwój swojej działalności.
    • Cennik. To, ile będziesz płacił, również ma znaczenie. Pamiętaj jednak, że bardzo niskie ceny mogą negatywnie przełożyć się na jakość usług.

Interesuje Cię biuro wirtualne w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu lub Katowicach? Zapraszamy do Biura Hello.

Scroll to Top