Jak korzystanie z wirtualnego biura zwiększa produktywność?

Biurohello biuro wirtualne Jak korzystanie z wirtualnego biura zwiększa produktywność?

Pandemia COVID-19 nie pozostała bez wpływu na rynek pracy – pracownicy coraz częściej pracują w modelu hybrydowymi i obecność w firmie łączą z wykonywaniem zadań z domu. Chcesz zminimalizować koszty i zwiększyć produktywność? Pozwól pracownikom pracować w wirtualnym biurze.

Praca hybrydowa – jakie wyzwania stoją przed pracodawcami?


Wielu pracowników postrzega pracę hybrydową w kategoriach korzyści. Dzięki możliwości pracy w domowym zaciszu oszczędzają oni czas na dojazd do firmy, mają też bardziej elastyczne godziny pracy. Wdrożenie w organizacji pracy hybrydowej oznacza jednak konkretne wyzwania. Należą do nich:
●    Zapewnienie sprawnego przepływu informacji – częstotliwość interakcji w rozproszonym zespole często jest niższa, a to rodzi określone problemy
●    Optymalne zarządzanie zespołami – w przypadku pracy w firmie szybko można dokonać przesunięć pracowników między działami

Dla niektórych pracowników praca zdalna może być o tyle uciążliwa, że mogą oni nie mieć w mieszkaniu odpowiednich warunków do zorganizowania przestrzeni biurowej. I właśnie w takich sytuacjach sprawdza się biuro wirtualne.
 

Jak biuro wirtualne podnosi produktywność?


Wirtualne biuro to nieocenione wsparcie dla firm, które zdecydowały się na hybrydowy model pracy. Umożliwiając swoim pracownikom pracę w przestrzeni coworkingowej, możesz sporo zyskać. Co konkretnie?
Praca w wirtualnym biurze:

●    Stabilizuje godziny pracy – biura wirtualne są czynne w określonych godzinach, co ułatwia pracownikowi zaplanowanie dnia 
●    Zapewnia optymalne warunki do pracy – biuro wirtualne to przestronne biuro, wygodny fotel i dobre połączenie z internetem
●    Pozwala na zachowanie work-life balance – dzięki temu pracownicy nie są przepracowani i mają czas na odpoczynek

Dzięki stałym godzinom pracy lepszy jest też przepływ informacji między pracownikami. Jest to szczególnie ważne w przypadku rozproszonych zespołów.
Produktywność to nie wszystko – biuro wirtualne to także inne zalety. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj też artykuł: „Szukasz oszczędności w firmie? Zobacz, jak pomoże Ci wirtualne biuro”.
 

 Gdzie znaleźć biuro wirtualne dla swoich pracowników?


Wirtualne biuro na godziny działa dziś w każdym większym mieście. Oferta takich biur jest jednak mocno zróżnicowana. Niektóre z nich dbają wyłącznie o dobrą lokalizację, inne również o inspirującą przestrzeń do pracy.
Jeżeli szukasz biura wirtualnego w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie lub Katowicach, zapraszamy do Biura Hello. Zarówno pracodawcom, jak i pracownikom oferujemy korzystne warunki. Nasze biuro wirtualne dostępne jest na godziny i w opcji abonamentowej – możesz z niego korzystać cały miesiąc.

Masz pytania? Chętnie udzielimy na nie odpowiedzi – skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty. Możesz u nas skorzystać także z biura wirtualnego z opcją usług księgowych.